Труднички сјај: Јана Бурческа блесна во нежна венчаница за свадбата
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Труднички сјај: Јана Бурческа блесна во нежна венчаница за свадбата

Труднички сјај: Јана Бурческа блесна во нежна венчаница за свадбата

Јана Бурческа го изговори судбоносното „ДА“. 24-годишната пејачка, која е бремена со првото дете, стапи во брак со својот избраник Александар Филиповски.

За специјалниот ден, невестата го истакна трудничкиот сјај и блесна во нежна венчаница од дизајнерката Антонија Ристовска.

Јана Бурческа Јана Бурческа

Младата музичка ѕвезда, која оваа година нè претставуваше на Евровизија, ќе стане мајка на девојче кое ќе се вика Дона.

Јана Бурческа Јана Бурческа

Александар Дадар сподели видеа од шминката и фризурата на невестата.

Погледнете и како изгледаше нејзината моминска забава:

Јана Бурческа Јана Бурческа Јана Бурческа Јана Бурческа

A post shared by @boorcheskaa on

Јана објави дека е бремена непосредно пред да настапи на евровизиската сцена, а истата вечер доби и предлог за брак.

Видеото со кое Јана објави дека е бремена

Јана Бурческа Јана Бурческа

Предлогот за брак

Јана Бурческа

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3593 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?