„Тој ми е сè“: Неда Арнериќ почина 10 дена пред годишнината од смртта на нејзиниот сопруг кој лани ја изгуби битката со рак
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Тој ми е сè“: Неда Арнериќ почина 10 дена пред годишнината од смртта на нејзиниот сопруг кој лани ја изгуби битката со рак

„Тој ми е сè“: Неда Арнериќ почина 10 дена пред годишнината од смртта на нејзиниот сопруг кој лани ја изгуби битката со рак

Неда Арнериќ замина во легендите. Српската актерка беше пронајдена мртва во нејзиниот стан во Белград. Имаше 66 години.

Неда Арнериќ

Арнериќ почина 10 дена пред годишнината од смртта на нејзиниот трет сопруг Милорад Мештеровиќ. По долга борба со ракот, тој издиша за последен пат во јануари минатата година.

„Тој ми е сè, син, брат, маж, татко, љубовник и пријател. Многу сум среќна што издржавме заедно. Имаше разни чуда, не бевме светци, но бевме најдобри пријатели... Кога умре, остана само тага“ – има изјавено Неда за Милорад, со кого беше во брак повеќе од 35 години.

Неда Арнериќ

Арнериќ има импозантна биографија. Во текот на својата петдецениска кариера, таа има снимено над 100 филмови, меѓу кои: „Ko to tamo peva“, „Исправи се, Делфина“, „Višnja na Tašmajdanu“, „Užička republika“, „Sutjeska“ и „Varljivo leto ’68". Исто така, Неда била дел од околу 40 театарски претстави.

На само 13 години, таа ја доби првата филмска улога во филмот „San“.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3100 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?