„Тормунд“ од „Game of Thrones“ преку порака објави дека има коронавирус
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Тормунд“ од „Game of Thrones“ преку порака објави дека има коронавирус

„Тормунд“ од „Game of Thrones“ преку порака објави дека има коронавирус

И Кристофер Хивју влезе во групата славни личности кои се позитивни на КОВИД-19. 41-годишниот актер, кој го глумеше Тормунд во „Game of Thrones“, објави дека има коронавирус преку порака на Instagram.

Кристофер Хивју

Поздрав од Норвешка!

Жал ми е што ќе соопштам дека јас, денес, се тестирав за КОВИД-19 и сум позитивен. Јас и моето семејство ќе бидеме во само-изолација дома за онолку време колку што е потребно. Ние сме добро – само јас имам благи симптоми на настинка.

Има луѓе кое се во голем ризик за кои овој вирус може да има ужасна дијагноза, па ве повикувам сите да бидете екстремно внимателни, мијте ги рацете, држете се на далечина од 1,5 метри од другите, ставете се во карантин, правете сè што можете за да го спречите овој вирус од проширување. Заедно можеме да се избориме со вирусот и да ја избегнеме кризата во нашите болници. Ве молам грижете се еден за друг, одржувајте оддалеченост и останете здрави!

Ве молам следете ги препораките за заштита, не само на себеси, но и на целата наша заедница. Особено оние кои се во ризик, како постарите и лицата со претходно постоечки заболувања.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3339 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?