„Ти си моја чоколада“: Новак и Јелена Ѓоковиќ запеаја заедно
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Ти си моја чоколада“: Новак и Јелена Ѓоковиќ запеаја заедно

„Ти си моја чоколада“: Новак и Јелена Ѓоковиќ запеаја заедно

Новак Ѓоковиќ уште еднаш се покажа како добар шоумен. Српскиот тенисер во многу наврати не се воздржува да запее на огромна радост на неговите фанови, а овој пат во настапот му се придружи сопругата Јелена.

Славниот пар проследи театарска претстава во Белград, заедно со донатори во Фондацијата Новак Ѓоковиќ, пријатели и роднини. По завршувањето на претставата „Брод плови“, публиката ги повика Јелена и Новак да запеат на сцената.

„Ти си моја чоколада. Ја сам твоја чоколада...“ - пееја тие и весело танцуваа на хитот од Идоли.

Видеото го објави Јелена, која напиша и дека на Ноле добро му дошла подготовката на Санремо, а дека таа едноставно нема оправдување.

Ѓоковиќ Ѓоковиќ Ѓоковиќ Ѓоковиќ

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3599 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?