Тимот на „Медена земја“ на настан за Оскар, позираа со Бред Пит, Леонардо Дикаприо, Ал Пачино, Тарантино...
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Тимот на „Медена земја“ на настан за Оскар, позираа со Бред Пит, Леонардо Дикаприо, Ал Пачино, Тарантино...

Тимот на „Медена земја“ на настан за Оскар, позираа со Бред Пит, Леонардо Дикаприо, Ал Пачино, Тарантино...

Тимот на „Медена земја“ моментално е во Лос Анџелес, каде синоќа присуствуваше на настан посветен на Оскарите.

Режисерите Тамара Котевска и Љубомир Стефанов, кинематограферите Фејми Даут и Самир Љума, како и продуцентот и монтажер Атанас Георгиев присуствуваа на свеченоста која се одржа во Долби театарот.

На оскаровската забава, македонската филмска екипа позираше со холивудските ѕвезди Бред Пит, Леонардо Дикаприо, Квентин Тарантино, Ал Пачино и Роберт Де Ниро.

настан за Оскарите настан за Оскарите

Тамара сподели фотографии на кои е покрај Леонардо и шеговито напиша: „Само да разјасниме. Јас не стоев покрај него. Тој стоеше покрај мене. (Јас имам две номинации оваа година)“.

настан за Оскарите настан за Оскарите

Тамара носеше креација од македонската дизајнерка Тања Кокев, која ќе се погрижи и за нивните стајлинзи за доделувањето на Оскарите.

настан за Оскарите настан за Оскарите настан за Оскарите настан за Оскарите настан за Оскарите настан за Оскарите настан за Оскарите настан за Оскарите настан за Оскарите настан за Оскарите настан за Оскарите настан за Оскарите настан за Оскарите настан за Оскарите настан за Оскарите настан за Оскарите настан за Оскарите настан за Оскарите настан за Оскарите настан за Оскарите

„Медена земја“ е номиниран за Оскар во две категории - Најдобар документарен филм и Најдобар странски филм.

настан за Оскарите

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19905 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?