ТАТКО над татковците: Мартин објави фотографија со покојниот татко Драган Вучиќ и емотивна порака
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ТАТКО над татковците: Мартин објави фотографија со покојниот татко Драган Вучиќ и емотивна порака

ТАТКО над татковците: Мартин објави фотографија со покојниот татко Драган Вучиќ и емотивна порака

Драган Вучиќ на почетокот од овој месец ја изгуби битката со коронавирусот. Неговиот син Мартин денес објави нивна заедничка фотографија, која е полна со емоции.

Во описот тој напиша: „За некого беше музичариште, за некого басист бр1, за некого шоумен, за некого композиториште.... За мене секогаш ТАТКО над татковците!“.

Драган почина на 4 мај на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје на 65-годишна возраст.

Мартин е единственото дете на Драган и Весна Вучиќ.

Драган, Весна и Мартин Вучиќ

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8961 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.