Татина принцеза: Роналдо сподели слатки семејни фотографии од вториот роденден на ќеркичката
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Татина принцеза: Роналдо сподели слатки семејни фотографии од вториот роденден на ќеркичката

Татина принцеза: Роналдо сподели слатки семејни фотографии од вториот роденден на ќеркичката

Помалата ќеркичка на Кристијано Роналдо наполни две години. 34-годишниот фудбалер и неговата вереница Џорџина споделија слатки фотографии од семејната прослава за значајниот ден.

На фотографиите, слатката Алана Мартина изгледа како мала принцеза облечена во розово фустанче.

Роденден на Алана Мартина

Заедно со Алана слават и близнаците Ева и Матео и најголемото братче Кристијано Џуниор.

Роденден на Алана Мартина

Речиси сите се облечени како ликови од цртаните филмови.

Роденден на Алана Мартина

Алана Мартина е единствено заедничко дете на Кристијано и Џорџина. Успешниот спортист ги доби близнаците Матео и Ева благодарение на сурогат-мајка, додека идентитетот на мајката на Кристијано Џуниор никогаш не беше откриен.

Роденден на Алана Мартина

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4115 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?