Тамара Тодевска си го истетовира делот од македонската химна кој го изостави во изведба, за што доби жестоки критики
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Тамара Тодевска си го истетовира делот од македонската химна кој го изостави во изведба, за што доби жестоки критики

Тамара Тодевска си го истетовира делот од македонската химна кој го изостави во изведба, за што доби жестоки критики

Тамара Тодевска беше екстремно критикувана откако минатата година при изведбата на македонската химна изостави дел и додаде стихови од старата химна.

Во неодамнешно интервју, познатата пејачка изјави дека има шанси да си ја истетовира токму онаа строфа која ја заборави, бидејќи тоа на одреден начин го одбележа нејзиниот живот.

Тамара сподели фотографии од тетоважата на која пишува: Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев, Сандански.

Тамара Тодевска

Во студиото за тетовирање, Тамара беше заедно со своите две деца.

Тамара Тодевска

По морето негативни коментари, Тодевска на социјалните мрежи минатата година јавно им се извини на македонските граѓани.

Тамара Тодевска

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3586 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.