Тамара Тодевска роденденски славеше со сопругот и децата, како и со Игор Џамбазов и неговата сакана Илина Арсова
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Тамара Тодевска роденденски славеше со сопругот и децата, како и со Игор Џамбазов и неговата сакана Илина Арсова

Тамара Тодевска роденденски славеше со сопругот и децата, како и со Игор Џамбазов и неговата сакана Илина Арсова

Тамара Тодевска денес наполни 35 години. Македонската пејачка прослави во друштво на своето семејство и блиски пријатели.

Музичката ѕвезда сподели неколку фотографии од малата веселба со сопругот Александар Димитровски – Мачка и нивните две деца, Хана и Дарен.

Тамара роденден Тамара роденден

Тамара наздрави и со Дејан Манасков, Игор Џамбазов и неговата нова девојка, алпинистката Илина Арсова.

Тамара роденден Тамара роденден Тамара роденден Тамара роденден

Тамара за овој специјален ден доби честики од многумина на социјалните мрежи, меѓу кои и од сестра си Тијана, Каролина Гочева и Катарина Ивановска.

Тамара роденден Тамара роденден Тамара роденден

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3424 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.