Тамара Тодевска прогласена за Најдобар женски изведувач на Евровизија, „Proud“ е на петто место за Најдобра песна
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Тамара Тодевска прогласена за Најдобар женски изведувач на Евровизија, „Proud“ е на петто место за Најдобра песна

Тамара Тодевска прогласена за Најдобар женски изведувач на Евровизија, „Proud“ е на петто место за Најдобра песна

Овогодинешното поглавје на Евровизија е пред својот крај, но сè уште се коментираат и оценуваат настапите на артистите. Така, радиото ESC (Eurovision Song Contest) секоја година ги повикува фановите да гласаат за нивните евровизиски фаворити во четири категории.

Тамара Тодевска

Тамара Тодевска застана на врвот на листата на Најдобри женски изведувачи. Зад македонската пејачка се Кејт Милер од Австралија и Тамта од Кипар.

Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска

Нашата балада „Proud“ пак се најде на петтото место на Најдобра песна 2019. Водечката позиција е за „Arcade“, која воедно беше и победничка композиција на фестивалот.

Тамара Тодевска Тамара Тодевска

Лука Хани од Швајцарија е победник во категоријата Најдобар машки изведувач. За него гласале повеќе обожаватели одошто за второпласираниот Данкан Лоренс, кој всушност беше големиот победник на Евровизија.

Тамара Тодевска Тамара Тодевска

Keiino од Норвешка е Најдобра група додека Hatari од Исланд се втори на истата листа.

Тамара Тодевска Тамара Тодевска

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4768 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?