Тамара Тодевска звучи и изгледа фантастично на втората проба на евровизиската сцена
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Тамара Тодевска звучи и изгледа фантастично на втората проба на евровизиската сцена

Тамара Тодевска звучи и изгледа фантастично на втората проба на евровизиската сцена

На само неколку дена до полуфиналето, Тамара Тодевска ја одржа втората проба на евровизиската сцена во Тел Авив и уште еднаш покажа дека заслужува пласман во големото финале.

33-годишната македонска пејачка се појавува на сцената сама додека зад неа има шест нејзини рефлексии.

ВИДЕО

Тамара Тодевска

Едноставната сценографија придонесува фокусот да остане на Тамара и емоциите кои таа ги оддава кон публиката.

Долгиот зелен фустан со црни проѕирни панели во горниот дел е дело на Александар Ношпал.

Тамара Тодевска

Евровизиската публика има само позитивни коментари за Тамара, па се прогнозира влез во финалето кое е закажано за 18 мај.

Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска

Пред пробата, македонскиот тим беше во посета на нашата амбасада во Израел. Тамара носеше модерна комбинација од брендовите на Fashion Group и ланче со приврзок со буквата Х од Rebecca, посветен на нејзината ќеркичка Хана.

Тамара Тодевска Тамара Тодевска

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5727 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“