Тамара Тодевска елегантна во црн аутфит и накит Rebecca со тимот на портокаловиот тепих на Евровизија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Тамара Тодевска елегантна во црн аутфит и накит Rebecca со тимот на портокаловиот тепих на Евровизија

Тамара Тодевска елегантна во црн аутфит и накит Rebecca со тимот на портокаловиот тепих на Евровизија

Македонскиот тим зачекори на портокаловиот тепих на Евровизија.

Тамара Тодевска не ја симна широката насмевка од лицето додека минуваше покрај фановите. 33-годишната ѕвезда носеше црна креација со долго здолниште од Александар Ношпал искомбинирана со софистициран накит Rebecca.

Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска

Заедно со Тамара, на свеченоста присуствуваа и нејзините придружни вокали Антониа Гиговска, Александра Јанева и Васил Гарванлиев, како и Коста Петров, Роберт Билбилов и Арменд Рамадани.

Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска Тамара Тодевска

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5629 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“