Талентирано семејство: Мила Јовович со 9-годишната ќерка и сопругот на премиера во Лос Анџелес
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Талентирано семејство: Мила Јовович со 9-годишната ќерка и сопругот на премиера во Лос Анџелес

Талентирано семејство: Мила Јовович со 9-годишната ќерка и сопругот на премиера во Лос Анџелес

Премиерното прикажување на последниот дел од „Resident Evil“ се претвори во семеен собир за Мила Јовович, Пол Андерсон и нивната ќеркичка Евер Габо.

Среќното семејство со широка насмевка позираше на црвениот тепих пред прикажувањето на филмот во кој тројцата имаат своја „улога“ – Мила и Евер како актерки, а Пол како режисер.

41-годишната актерка, која е родена во Киев, привлекуваше погледи во розова креација со сиви пердуви, додека нејзината 9-годишна ќерка носеше фустан со чипка и светкава наметка.

Мила Јовович, Пол Андерсон и Евер Габо Мила Јовович, Пол Андерсон и Евер Габо Мила Јовович, Пол Андерсон и Евер Габо Мила Јовович, Пол Андерсон и Евер Габо Мила Јовович, Пол Андерсон и Евер Габо Мила Јовович, Пол Андерсон и Евер Габо Мила Јовович, Пол Андерсон и Евер Габо

Во шесте дела од „Resident Evil“, Мила ја има главната улога, додека нејзината ќерка ја игра својата дебитантска улога на црвената кралица во последниот дел „Resident Evil: The Final Chapter“.

Филмот е режиран од Пол Андерсон, со кого Јовович е во брак седум години. Парот има уште една ќерка, 21-месечната Дашиел Идан.

Мила позираше и со своите колешки од филмот Руби Роуз, Али Лартер и Рола.

Мила Јовович, Пол Андерсон и Евер Габо Мила Јовович, Пол Андерсон и Евер Габо

Трејлер за „Resident Evil: The Final Chapter“

Постер за „Resident Evil: The Final Chapter“

Мила Јовович, Пол Андерсон и Евер Габо

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9630 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?