Сузана Турунџиева ја посети Атиџе во Бекирлија и заедно ја испеаја „Македонско девојче“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Сузана Турунџиева ја посети Атиџе во Бекирлија и заедно ја испеаја „Македонско девојче“

Сузана Турунџиева ја посети Атиџе во Бекирлија и заедно ја испеаја „Македонско девојче“

Сузана Турунџиева отпатува во Бекирлија, Лозово, каде ја посети Атиџе. 51-годишната пејачка и водителка се дружеше со ѕвездата од „Медена земја“ во нејзиниот дом.

„Колку искрена позитивна енергија“ – напиша Турунџиева во описот на една од фотографиите.

Двете вљубенички во музиката ја испеаја „Македонско девојче“, а Сузана сподели видео на Instagram од заедничката изведба.

Сузана и Атиџе

Не престанавме 2020та да ја нарекуваме лоша, никаква, негативна, промашена година... Е па за мене 2020та е годината која (иако ми тргна лошо) ќе ја паметам по многу добри нешта, а најдоброто од се е пријателството со Атиџе- жената која ја испрати најсилната порака во светот и хероина, која во целост ја промени мојата „диоптрија" на животот. Има малку моменти и ситуации за кои ми недостигаат зборови да се искажам... ова е еден од тие... Ќе оставам сликите и видеата да ви раскажат... Му благодарам на животот што ми даде прилика да ја посетам, да пиеме кафе, да се гушкаме, да пееме и да се смееме... Фала ти животе“ - напиша Турунџиева

Posted by Suzana Turundzieva on Monday, September 14, 2020
Posted by Suzana Turundzieva on Monday, September 14, 2020

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11133 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.