Стара и нова генерација: Сара, Наташа, Трајче и Раде со своите деца се дружеа со новите ѕвезди во „Дајте музика“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Стара и нова генерација: Сара, Наташа, Трајче и Раде со своите деца се дружеа со новите ѕвезди во „Дајте музика“

Стара и нова генерација: Сара, Наташа, Трајче и Раде со своите деца се дружеа со новите ѕвезди во „Дајте музика“

Се сеќавате на ѕвездите од „Дајте музика“? Сара, Наташа, Трајче и Раде присуствуваа на снимањето на новите епизоди од продолжението на популарното забавно-музичкото шоу, 27 години по емитувањето на детскиот серијал.

Првата генерација актери ги понесоа и своите деца и заедно се дружеа со новите мали ѕвездички од шоуто.

„Ви личи познато? Дајте музика глумци, стара постава со нивните деца и новите клинци. Ви благодариме Наташа, Трајче, Сара и Раде за посетата. Ни го разубавевте денот“ – стои во описот на фотографијата.

Дајте музика Дајте музика Дајте музика

Главни протагонисти од новото продолжение на „Дајте музика“ се Јован, Филип, Тео, Кики, Наташа и Саша, а ќе бидат вклучени уште дваесеттина други деца, на возраст од 6 до 11 години.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19682 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?