„Срцето ми е скршено“: Ник Картер сподели дека неговата сопруга повторно имаше спонтан абортус
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Срцето ми е скршено“: Ник Картер сподели дека неговата сопруга повторно имаше спонтан абортус

„Срцето ми е скршено“: Ник Картер сподели дека неговата сопруга повторно имаше спонтан абортус

Ник Картер им сподели тажна вест на своите фанови преку Twitter.

38-годишниот пејач, кој се прослави како член на групата Backstreet Boys, објави дека неговата сопруга Лорен имала спонтан абортус во вториот триместар од бременоста и дека ја изгубиле неродената ќерка.

 Лорен и Ник Картер

Во објавата на социјалната мрежа, тој напиша: „Боже дај ни мир во овој период. Навистина со нетрпение чекав да ја сретнам по 3 месеци. Срцето ми е скршено“.

Подоцна, Ник додаде: „Тоа беше сестричка за Один“.

Многумина им изразија сочувство на Ник и Лорен на социјалните мрежи.

Парот, кој има 2-годишен син, и претходно се има соочено со спонтан абортус. Ник и Лорен пред две години отворено зборуваа за нивната загуба и за едногодишната борба со неплодноста пред зачнувањето со синот Один.

 Лорен и Ник Картер Лорен и Ник Картер Лорен и Ник Картер Лорен и Ник Картер Лорен и Ник Картер Лорен и Ник Картер Лорен и Ник Картер

По породувањето со Один, Лорен сними нежна фотосесија во нивниот дом.

 Лорен и Ник Картер Лорен и Ник Картер Лорен и Ник Картер Лорен и Ник Картер

Популарниот пејач вечерва треба да одржи концерт во Лима. Иако тој на почетокот напиша дека нема да може да настапи на сцената, тој подоцна објави дека ќе му биде тешко, но дека ќе настапи поради „љубовта кон фановите“.

Видео

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
 • 25%
 • 5%
 • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8838 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.