Среќно семејство: Сара Мејс и Димитар Атанасовски си заминаа од болница со новороденото синче
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Среќно семејство: Сара Мејс и Димитар Атанасовски си заминаа од болница со новороденото синче

Среќно семејство: Сара Мејс и Димитар Атанасовски си заминаа од болница со новороденото синче

Неколку дена по породувањето, Сара Мејс се врати дома со малото синче. Популарната пејачка и нејзиниот сопруг Димитар Атанасовски споделија фотографии од среќниот ден.

Парот позираше со двете дечиња – ќерката Илина и новородениот Кирил.

Сара Мејс и Димитар Атанасовски

„На среќата ѝ нема крај. Кирил, добредојде. Сестричкава, татково и мајкава те сакаат најмногу на свет! Едвај те чекавме, нè прерадува! Да си ни жив и здрав, да нè радуваш и добро да делуваш“ – напиша Сара на мини-албумот со семејни фотографии.

Сара Мејс и Димитар Атанасовски Сара Мејс и Димитар Атанасовски Сара Мејс и Димитар Атанасовски

Македонската харфистка и пејачка и познатиот водител се во брак од 2017 година.

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 36%
  • 30%
  • 18%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 5800 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.