Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Среќен пар: Новак и Јелена Ѓоковиќ прегрнати на премиера во Белград

Среќен пар: Новак и Јелена Ѓоковиќ прегрнати на премиера во Белград

Новак и Јелена Ѓоковиќ заедно се појавија на премиерата на документарниот филм „Wisdom of Trauma“ во Белград.

Српскиот тенисер позираше прегрнат со убава сопруга, која подоцна одржа и свој говор. Парот изгледаше заљубено и среќно на црвениот тепих пред настанот организиран од Фондацијата „Новак Ѓоковиќ“.

Јелена објави фотографии на својот Instagram профил.

Новак и Јелена Ѓоковиќ Новак и Јелена Ѓоковиќ Новак и Јелена Ѓоковиќ Новак и Јелена Ѓоковиќ Новак и Јелена Ѓоковиќ

Премиера на документарецот ќе се одржи и во неколку други српски градови, како и во Скопје. Тие ќе бидат проследени со панел дискусии на кои еден од учесниците ќе биде Јелена.

Новак и Јелена Ѓоковиќ
Новак и Јелена Ѓоковиќ Новак и Јелена Ѓоковиќ Новак и Јелена Ѓоковиќ

Во „Wisdom of Trauma“ (Мудроста на траумата) докторот Габор Мате ги истражува состојбите како анксиозност, самоубиство, хронични болести и зависности кои се сè почеста појава.

Фондацијата „Новак Ѓоковиќ“ го организираше доаѓањето на д-р Габор Мате во регионот.

Трејлер за „Wisdom of Trauma“

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.