Сплетки, интриги, љубовни заврзлами: Трејлер за новата сезона на „Преспав“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Сплетки, интриги, љубовни заврзлами: Трејлер за новата сезона на „Преспав“

Сплетки, интриги, љубовни заврзлами: Трејлер за новата сезона на „Преспав“

Доаѓа нова доза од популарната македонска серија „Преспав“. Наскоро на МРТ1 ќе започне да се емитува петтата сезона од забавното шоу кое е во продукција на ОХО.

„Каков го оставивме, таков и го начекавме. Сплетки, интриги, љубовни заврзлами... и по некој турист“ – пишуваат од тимот на серијата.

Погледнете го трејлерот:

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10484 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.