Слатка изведба: Тамара Тодевска сподели видео во кое нејзината ќерка Хана ја пее „Proud“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Слатка изведба: Тамара Тодевска сподели видео во кое нејзината ќерка Хана ја пее „Proud“

Слатка изведба: Тамара Тодевска сподели видео во кое нејзината ќерка Хана ја пее „Proud“

Евровизискиот хит на Тамара Тодевска продолжува да одекнува. Баладата „Proud“ ја отпеа и Хана, а нејзината изведба е преслатка.

Во видеото кое Тамара го сподели на социјалните мрежи, малото девојче седи во нејзиниот скут во автомобил и ја пее популарната песна.

„When your daughter sings the song you created for her (Кога ќерка ти ја пее песната која ја креира за неа)“ – напиша Тамара во описот.

Со „Proud“, 34-годишната пејачка го освои седмото место на Евровизија 2019.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 5008 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?