Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Слатката Лара Трпческа доби Златна Бубамара за тинејџерски хит за „Животот е пред мене“

Слатката Лара Трпческа доби Златна Бубамара за тинејџерски хит за „Животот е пред мене“

На Лара Трпческа ѝ претстои блескава музичка кариера. Ќерката на Симон Трпчески синоќа се закити со награда на 26-тото издание на „Златна Бубамара на популарноста“.

Нејзината песна „Животот е пред мене“, со која нè претставуваше на Детската Евровизија, беше прогласена за Тинејџерски хит.

Лара Трпческа Лара Трпческа

„Огромна е честа и среќата што ја добивам оваа Златна Бубамара вечерва. Би сакала да се заблагодарам пред сè на Ранко и на Радио Бубамара за сета поддршка во текот на припремите за Детската Евровизија, но и додека бевме таму во Ереван. Благодараност до МРТВ што ми ја даде можноста да ја претставувам Македонија на Детската Евровизија, но секако и до нашиот прекрасен тим, којшто ја заслужува оваа награда и којшто навистина се посвети нашиот настап и целосен производ да биде прекрасен. Да се заблагодариме на нашите фанови и на сите оние коишто ја слушале и сè уште ја слушаат ‘Животот е пред мене. И благодараност до моето семејство за сета љубов којашто ми ја даруваат’“ – изјави Лара пред да настапи на сцената со ремикс на „Животот е пред мене“.

Лара Трпческа Лара Трпческа Лара Трпческа Лара Трпческа Лара Трпческа Лара Трпческа Лара Трпческа Лара Трпческа Лара Трпческа Лара Трпческа Лара Трпческа Лара Трпческа Лара Трпческа Лара Трпческа Лара Трпческа Лара Трпческа Лара Трпческа Лара Трпческа Лара Трпческа

Фотографии: Александар Буневски и Кристина Нановиќ / Femina.mk

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 39%
  • 27%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 15057 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.