Скандал на избор на Мис: На мисицата ѝ ја одзедоа круната зашто мислеа дека е разведена и ѝ нанесоа повреди на главата
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Скандал на избор на Мис: На мисицата ѝ ја одзедоа круната зашто мислеа дека е разведена и ѝ нанесоа повреди на главата

Скандал на избор на Мис: На мисицата ѝ ја одзедоа круната зашто мислеа дека е разведена и ѝ нанесоа повреди на главата

Пушпика Де Силва беше избрана за Мисис Шри Ланка на церемонијата која се одржа во Коломбо. Непосредно по крунисувањето, настана скандал кој го обиколи светот.

Минатогодишната победничка насилно ѝ ја одзезе круната зашто мислела дека Пушпика е разведена и ѝ ја додели на првата придружничка.

„Има правило кое вели дека треба да бидеш омажена, а не разведена, па јас ги преземам првите чекори со тоа што велам дека круната ѝ припаѓа на првата придружничка“ – вели таа.

Видео:

Мис Шри Ланка Мис Шри Ланка Мис Шри Ланка

Правило на изборот за убавина е натпреварувачките да не се разведени. Откако Де Силва докажа дека е разделена од сопругот, но сè уште се во брак, нејзе ѝ беше вратена титулата Мисис Шри Ланка.

Пушпика изјави дека по овој инцидент завршила во болница поради повреди на главата.

Таа позираше со своето мало синче.

Мис Шри Ланка Мис Шри Ланка Мис Шри Ланка Мис Шри Ланка

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6785 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.