Сиа, Натали Портман, Гал Гадот... Холивудските ѕвезди ја пеат „Imagine“ од Џон Ленон
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Сиа, Натали Портман, Гал Гадот... Холивудските ѕвезди ја пеат „Imagine“ од Џон Ленон

Сиа, Натали Портман, Гал Гадот... Холивудските ѕвезди ја пеат „Imagine“ од Џон Ленон

Музиката секојдневно внесува ведрина во нашите животи, а во моментите на глобална пандемија и карантин е неопходна.

Гал Гадот направи видео во кое се споени снимки од бројни славни личности како пеат делови од „Imagine“ на Џон Ленон.

„Овој вирус го зарази целиот свет. Сите. Без разлика кој си, од каде си. Сите сме заедно во ова“ - вели славната актерка.

Натали Портман, Сиа, Џејми Дорнан, Џими Фелон, Педро Паскал, Марк Рафало... погледнете ја изведбата на холивудските ѕвезди:

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3338 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?