Сиа во период од една година стана и мајка и баба
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Сиа во период од една година стана и мајка и баба

Сиа во период од една година стана и мајка и баба

Сиа доби две внучиња и на 44-годишна возраст стана баба.

Славната пејачка пред само неколку недели откри дека минатата година посвоила две момчиња со полни 18 години, а сега ги изненади фановите со веста дека стана баба. Тоа значи дека во период од една година, Сиа стана и мајка и баба.

„Мојот најмлад син штотуку доби две бебиња. Јас сум баба! – изјавила таа во интервју за Apple Music.

Сиа

Сиа ги посвои двете момчиња кога тие имале по 18 години и привршувало нивното згрижување од социјалните служби. И двајцата биле малтретирани и имале трауматични животни приказни. Тие промениле 18 места на живеење во 18 години.

„Јас всушност посвоив два сина минатата година. И двајцата имаа 18 години, а сега се 19-годишници. Им изминуваа годините на згрижување. Да, и ги сакам“ – изјави таа во мај.

„И двајцата многу страдаа, а јас можев да им помогнам – ги имав потребните ресурси за да им ја пружам помошта која им беше потребна за нивната траума во рана возраст. Потребно беше да помине година и имавме свои подеми и падови, но никогаш не сме биле на подобро место од она на коешто сме денес“ – рекла таа.

За мајчинството, Сиа вели: „Тоа е благослов за мене. Мислам дека ме спаси, јас сум во рајот.“.

Видео

Сиа првпат потврди дека стана мајка на почетокот од годината.

Сиа Сиа

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6371 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.