Се сеќавате на Фернандо Колунга од мексиканските теленовели? Денес тој има 53 години и изгледа вака
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Се сеќавате на Фернандо Колунга од мексиканските теленовели? Денес тој има 53 години и изгледа вака

Се сеќавате на Фернандо Колунга од мексиканските теленовели? Денес тој има 53 години и изгледа вака

Се сеќавате ли на мексиканскиот заводник Фернандо Колунга?

Фернандо Колунга Фернандо Колунга Фернандо Колунга

Тој беше дел од четиридневниот филмски фестивал „Cana Dorada“, кој секоја година се организира во Пунта Кана во Доминиканската република.

Познатиот мексикански актер кај нас се прослави со улогите во теленовелите „Есмералда“, „Злобница“ (La Usurpadora), „Прегрни ме цврсто“ (Abrázame muy fuerte) и „Никогаш нема да те заборавам“ (Nunca Te Olvidare). Тој денес има 53 години, но изгледа како воопшто да не остарел.

Фернандо Колунга Фернандо Колунга Фернандо Колунга Фернандо Колунга

На свеченоста, Колунга се фотографираше со својата колешка од „Прегрни ме цврсто“ Арасели Арамбула, со Зулејка Ривера и со Мерјем Узерли, која ја доби наградата за Најдобра интернационална филмска актерка.

Фернандо Колунга Фернандо Колунга Фернандо Колунга Фернандо Колунга Фернандо Колунга Фернандо Колунга Фернандо Колунга Фернандо Колунга

Колунга е еден од најпознатите актери во теленовели на сите времиња.

Фернандо Колунга Фернандо Колунга Фернандо Колунга Фернандо Колунга

Основната цел на фестивалот „Cana Dorada“ е да создаде мост помеѓу латино шоу-бизнисот и холивудската индустрија.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19954 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?