Се сеќавате на мајката на Марица? Соња Реј од „Млади бунтовници“ денес има 52 години и изгледа фантастично
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Се сеќавате на мајката на Марица? Соња Реј од „Млади бунтовници“ денес има 52 години и изгледа фантастично

Се сеќавате на мајката на Марица? Соња Реј од „Млади бунтовници“ денес има 52 години и изгледа фантастично

Пред повеќе од една деценија, серијата „Млади бунтовници“ ги мамеше погледите на македонската публика кон малите екрани.

Покрај главните ликови, големо внимание привлекуваше сексапилната мајка на Марица. Актерката Катерин Фулоп, која влезе во улогата на Соња Реј, денес има 52 години и сè уште може да се пофали со тонирано тело и стомачни мускули.

Марица и Соња Реј Катерин Фулоп Катерин Фулоп Катерин Фулоп Катерин Фулоп Катерин Фулоп Катерин Фулоп Катерин Фулоп

Убавата Венецуелка е во брак со актерот и продуцент Освалдо Себатини со кого има две ќерки.

Катерин Фулоп
Катерин Фулоп Катерин Фулоп

Претходно, Фулоп беше во брак со Фернандо Карило, кој ја имаше главната улога во серијата „Росалинда“.

Катерин Фулоп

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5653 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“