Се сеќавате на Марибел од серијата „Руби“? Убавата актерка денес има 38 години, мајка е на три деца и очекува близнаци
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Се сеќавате на Марибел од серијата „Руби“? Убавата актерка денес има 38 години, мајка е на три деца и очекува близнаци

Се сеќавате на Марибел од серијата „Руби“? Убавата актерка денес има 38 години, мајка е на три деца и очекува близнаци

Мексиканската теленовела „Руби“ го привлекуваше вниманието на македонската јавност пред повеќе од една деценија, а оној кој ја гледаше, несомнено се сеќава на скромната и наивна девојка Марибел, која стана жртва на сплетките на Руби.

Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес

Актерката Жаклин Бракамонтес, која влезе во улогата на Марибел, денес има 38 години, е посветена сопруга и мајка на три девојчиња и моментално е бремена со близнаци.

Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес

Пред да стане актерка, Жаклин пливаше во водите на модната индустрија. Таа ја освои титулата Мис на Мексико во 2001 година и ја претставуваше својата татковина на Мис Универзум.

Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес

A post shared by Jacky Bracamontes (@jackybrv) on

A post shared by Jacky Bracamontes (@jackybrv) on

Жаклин стапи во брак со бизнисменот Мартин Фуентес во 2011 година. Во 2013 година, Жаклин роди близначиња, момче и девојче, но за жал, момчето почина како последица на респираторни компликации. Во 2014 година, парот се израдува на раѓањето на нивната втора ќеркичка Каролина, а во 2016 година, на овој свет дојде и нивната трета ќерка Рената.

Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес

A post shared by Jacky Bracamontes (@jackybrv) on

A post shared by Jacky Bracamontes (@jackybrv) on

Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес

A post shared by Jacky Bracamontes (@jackybrv) on

A post shared by Jacky Bracamontes (@jackybrv) on

Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6482 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.