Серхио Рамос со сопругата Пилар Рубио модерен пар на доделувањето на наградите на ФИФА
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Серхио Рамос со сопругата Пилар Рубио модерен пар на доделувањето на наградите на ФИФА

Серхио Рамос со сопругата Пилар Рубио модерен пар на доделувањето на наградите на ФИФА

Серхио Рамос присуствуваше на свеченост во Милано, каде беа наградени најдобрите играчи од страна на ФИФА. 33-годишниот фудбалер беше избран како дел од најдобар состав за 2018/19 од Светската фудбалска федерација.

На церемонијата, капитенот на Реал Мадрид беше придружуван од сопругата Пилар Рубио.

Серхио Рамос и Пилар Рубио Серхио Рамос и Пилар Рубио

41-годишната водителка и модел носеше блескав фустан од Pronovias.

Серхио Рамос и Пилар Рубио Серхио Рамос и Пилар Рубио Серхио Рамос и Пилар Рубио Серхио Рамос и Пилар Рубио Серхио Рамос и Пилар Рубио Серхио Рамос и Пилар Рубио Серхио Рамос и Пилар Рубио Серхио Рамос и Пилар Рубио Серхио Рамос и Пилар Рубио Серхио Рамос и Пилар Рубио Серхио Рамос и Пилар Рубио

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?