Серхио Рамос славеше со згодната девојка и трите мали синчиња по победата во ЛШ
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Серхио Рамос славеше со згодната девојка и трите мали синчиња по победата во ЛШ

Серхио Рамос славеше со згодната девојка и трите мали синчиња по победата во ЛШ

Со победата над Ливерпул, Серхио Рамос стигна до својата четврта титула во Лигата на шампионите. Капитенот на Реал Мадрид славеше на големиот терен со своето семејство.

32-годишниот фудбалер доби бакнежи од 40-годишната девојка Пилар Рубио и се забавуваше со синчињата откако го подигна пехарот со својот тим.

Рамос Рамос Рамос Рамос Рамос Рамос Рамос Рамос

Серхио и Пилар се во врска од 2012 година. Нивното најголемо синче се роди во 2014 година и го доби името Серхио по својот славен татко, додека вториот син Марко дојде на овој свет во ноември 2015 година.

Пилар го роди малиот Алехандро во март оваа година и веќе се врати во одлична форма.

Рамос Рамос Рамос
Рамос Рамос Рамос

A post shared by Revista (@holacom) on

Рамос Рамос Рамос Рамос Рамос Рамос Рамос Рамос Рамос

Двете синчиња на Рамос присуствуваа и на еден од неговите тренинзи пред големото финале.

Рамос Рамос Рамос Рамос Рамос Рамос Рамос Рамос Рамос

A post shared by Sergio Ramos (@sergioramos) on

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20063 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?