Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Семејството на прво место: Новак Ѓоковиќ победи во Торино и прослави прегрнувајќи ги двете деца

Семејството на прво место: Новак Ѓоковиќ победи во Торино и прослави прегрнувајќи ги двете деца

Новак Ѓоковиќ продолжува да нижи успеси и да докажува дека е најдобар тенисер на светот.

36-годишниот Србин победи на завршниот Мастерс турнир во Торино и веднаш истрча во прегратката на двете деца Тара и Стефан кои ја следеа неговата игра.

По финалето, тој рече:

Новак Ѓоковиќ Новак Ѓоковиќ Новак Ѓоковиќ

„Децата ми дојдоа и ми донесоа среќа. Зедоа два дена отсуство од училиште, се надевам дека нема да имаат проблем со наставниците“.

„Отсекогаш сакав да настапувам пред нив откако ќе достигнат возраст да бидат свесни што се случува. Мислам дека сега се годините. Двајцата се свесни за она што се случува и јас сум благодарен што сум татко на овие два прекрасни ангели. Ме благословија со многу среќа, радост и љубов во мојот живот и несомнено ми даваат сила“.

Видео

Новак Ѓоковиќ Новак Ѓоковиќ Новак Ѓоковиќ Новак Ѓоковиќ

Тара и Стефан се деца на Ноле од бракот со Јелена Ѓоковиќ, која не беше присутна на турнирот.

Новак Ѓоковиќ

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 13173 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.