Семејна авантура: Лени Кравиц со ќерка си Зои на патување на Бахамите во мини филм
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Семејна авантура: Лени Кравиц со ќерка си Зои на патување на Бахамите во мини филм

Семејна авантура: Лени Кравиц со ќерка си Зои на патување на Бахамите во мини филм

Лени и Зои Кравиц отпатуваа на Бахамите. Во мини-филм, 54-годишниот пејач и неговата 30-годишна ќерка пристигнуваат на островот Елеутера за да го посетат местото каде живеел неговиот дедо и да го истражат островот кој има специјално место во срцето на Лени.

„Ова беше можност да направиме нешто интересно. Стануваше збор за врска, патување и историја. Сакавме да биде за дедо ми и каде сè започна. Се работеше и за мене и за тоа од каде потекнувам и за нашето заедничко патување и искуство“ – изјавил Лени.

„Сметав дека ќе биде убаво да одиме до крајот на островот и да ти покажам дел од нашата семејна историја, да оддадеме почит на нашите предци и луѓето кои дошле пред нас“ - ѝ вели Кравиц на својата ќерка во видеото.

ВИДЕО

4-минутното видео е снимено за брендот за куфери Tumi.

Кравиц Кравиц Кравиц Кравиц Кравиц Кравиц Кравиц Кравиц Кравиц Кравиц Кравиц

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6551 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“