Семејна авантура: Лени Кравиц со ќерка си Зои на патување на Бахамите во мини филм
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Семејна авантура: Лени Кравиц со ќерка си Зои на патување на Бахамите во мини филм

Семејна авантура: Лени Кравиц со ќерка си Зои на патување на Бахамите во мини филм

Лени и Зои Кравиц отпатуваа на Бахамите. Во мини-филм, 54-годишниот пејач и неговата 30-годишна ќерка пристигнуваат на островот Елеутера за да го посетат местото каде живеел неговиот дедо и да го истражат островот кој има специјално место во срцето на Лени.

„Ова беше можност да направиме нешто интересно. Стануваше збор за врска, патување и историја. Сакавме да биде за дедо ми и каде сè започна. Се работеше и за мене и за тоа од каде потекнувам и за нашето заедничко патување и искуство“ – изјавил Лени.

„Сметав дека ќе биде убаво да одиме до крајот на островот и да ти покажам дел од нашата семејна историја, да оддадеме почит на нашите предци и луѓето кои дошле пред нас“ - ѝ вели Кравиц на својата ќерка во видеото.

ВИДЕО

4-минутното видео е снимено за брендот за куфери Tumi.

Кравиц Кравиц Кравиц Кравиц Кравиц Кравиц Кравиц Кравиц Кравиц Кравиц Кравиц

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11133 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.