Свадбените фотографии на „Хазан“ од турската серија „Ќерките на Фазилет“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Свадбените фотографии на „Хазан“ од турската серија „Ќерките на Фазилет“

Свадбените фотографии на „Хазан“ од турската серија „Ќерките на Фазилет“

Дениз Бајзал го изговори судбоносното „ДА“. Турската актерка, кај нас позната по улогата на Хазан од серијата „Ќерките на Фазилет“, се омажи за турскиот пејач Бариш Јуртко.

На церемонијата, која се одржа во Чешме, 28-годишната невеста изгледаше прекрасно во нежна венчаница.

Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко

За време на прославата, Дениз се пресоблече во втор невестински фустан.

Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко Свадбата на Денис Бајзал и Бариш Јуртко

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5441 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“