Свадбените фотографии на Дони Волберг и Џени Мекарти
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Свадбените фотографии на Дони Волберг и Џени Мекарти

Свадбените фотографии на Дони Волберг и Џени Мекарти

Дони Волберг и Џени Мекарти пред десет дена стапија во брак. Свадбената церемонија на познатиот пејач од New Kids on the Block и телевизиската водителка и поранешна зајачица се одржала во близина на Чикаго.

Фотографиите од свеченоста беа објавени од списанието „Us Weekly“ и се доказ дека значајниот ден бил исполнет со романтика и радост.

Џени и Дони Џени и Дони Џени и Дони Џени и Дони Џени и Дони

Илјадници црвени рози ја краселе салата во која се забавувале 90-те гости. Вештачки и природни рози биле искористени и за декорирање на свадбената торта.

Џени и Дони Џени и Дони Џени и Дони Џени и Дони

Невестата носела венчаница од Di Santo, а до олтарот била испратена од својот син Еван.

Џени и ДониЏени со својот син Еван Џени и ДониЏени со членовите на New Kids on the Block Џени и Дони Џени Џени и Дони

И за двајцата ова е втор брак, но се категорични дека ќе им биде и последен.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.