Свадбените фотографии на „волшебничката“ Роуз МекГован
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Свадбените фотографии на „волшебничката“ Роуз МекГован

Свадбените фотографии на „волшебничката“ Роуз МекГован

Роуз МекГован, позната по улогата на Пејџ во ТВ серијата „Charmed“ (Волшебнички), го отвори својот свадбен албум за списанието „People“.

Свадбата на Роуз и Дејви

40-годишната актерка и Дејви Дитејл стапија во брак изминатава сабота во Лос Анџелес. На свадбената церемонија присуствувале околу 60 гости.

Свадбата на Роуз и Дејви

Среќната невеста носела венчаница со француска чипка и А-линија од дизајнерката Моник Лулие и обувки од Џими Чу.

Свадбата на Роуз и Дејви

За празничната вечера гостите седеле на дрвени столови и маси на кои биле поставени винтиџ вазни.

Свадбата на Роуз и Дејви Свадбата на Роуз и Дејви

Во бидермаерот била поставена мала рамка со фотографија од Роуз и нејзиниот покоен татко.

Свадбата на Роуз и Дејви

Венчалните прстени на парот биле невообичаени. Роуз на својата рака постави свршенички прстен со зелен камен и тенка бурма со помали зелени камења.

Свадбата на Роуз и Дејви Свадбата на Роуз и Дејви

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4937 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.