Свадба без гости и со многу животни: Првите свадбени фотографии на Бинди Ирвин, ќерката на „ловецот на крокодили“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Свадба без гости и со многу животни: Првите свадбени фотографии на Бинди Ирвин, ќерката на „ловецот на крокодили“

Свадба без гости и со многу животни: Првите свадбени фотографии на Бинди Ирвин, ќерката на „ловецот на крокодили“

Бинди Ирвин и Чендлер Пауел се заколнаа на вечна љубов во „Australia Zoo“, зоолошката градина основана од семејството Ирвин во 1970 година.

21-годишната ќерка на ловецот на крокодили Стив Ирвин сподели дека се венчала со својот избраник пред тројца гости и многу животни.

На свадбата присуствувале нејзината мајка Тери, нејзиниот брат Роберт и најдобриот пријател на нејзиниот покоен татко.

Бинди Ирвин и Чендлер Пауел Бинди Ирвин и Чендлер Пауел

„Направивме мала церемонија и се омажив за мојот најдобар пријател. Нема зборови кои можат да опишат колку љубов и светлина има во моето срце сега. Го планиравме овој прекрасен ден речиси една година, но моравме да промениме сè, затоа што немавме гости на нашата свадба. Тоа беше многу тешка одлука, но важно е сите да се безбедни. Посакувавме нашите роднини и пријатели да можеа да бидат со нас, но убаво е што ќе можеме да споделиме фотографии и видеа.. Мама ми помогна да се подготвам, Роберт ме испрати до олтарот, Чендлер ми стана сопруг и заедно запаливме свеќа во спомен на Тато... До сите кои го читаат ова: чувајте се, одржувајте социјална дистанца и запомнете дека ЉУБОВТА ПОБЕДУВА!“ – сподели Бинди.

Бинди Ирвин и Чендлер Пауел

Младенците се запознаа во 2013 година, а се верија во јули минатата година.

Бинди Ирвин и Чендлер Пауел

Бинди е ќерка на љубителот на животни Стив Ирвин, кој почина по убод од риба раја на 44-годишна возраст.

Бинди Ирвин и Чендлер Пауел

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6155 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“