Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Сара Мејс и Калина Велковска атрактивни и распеани на сцената на „Златна бубамара“

Сара Мејс и Калина Велковска атрактивни и распеани на сцената на „Златна бубамара“

Сара Мејс и Калина Велковска ја забавуваа публиката на синоќешното издание на „Златна бубамара на популарноста“.

Талентираните македонски музичарки во атрактивни тоалети ја отпеаја песната „Зборувај ми за Скопје“ од Нина Спирова.

Сара носеше носеше сино-црна креација со шлицови и цветови на горниот дел, додека Кали шармираше во бел фустан со црн долен дел.

Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска Сара Мејс и Калина Велковска

Овогодишното издание на манифестацијата се одржа под мотото „Да штедиме, и да не се штедиме“.

Фотографии: Александар Буневски и Кристина Нановиќ / Femina.mk

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 39%
  • 27%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 15057 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.