Салма Хајек покрај ќерка си и сопругот ја прими својата ѕвезда на холивудската Патека на славните
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Салма Хајек покрај ќерка си и сопругот ја прими својата ѕвезда на холивудската Патека на славните

Салма Хајек покрај ќерка си и сопругот ја прими својата ѕвезда на холивудската Патека на славните

На Салма Хајек ѝ беше оддадена една од најголемите почести во Холивуд.

55-годишната актерка доби своја ѕвезда на холивудската Патека на славните. На церемонијата, ѕвездата од „Eternals“ шармираше во црна креација со сребрени детали. Салма беше придружувана од сопругот Франсоа-Анри Пино, 14-годишната ќерка Валентина Палома и бројни роднини и пријатели.

Салма Хајек Салма Хајек Салма Хајек Салма Хајек Салма Хајек Салма Хајек Салма Хајек

Во својот говор, Салма зборуваше за пречките кои ги надминала за да стигне онаму каде што е.

„Се сеќавам дека во студиото многупати ми рекоа: ‘Зошто не се вратиш на теленовелите? Никогаш нема да најдеш работа тука. Па си реков: ‘Никој не ме сака тука. Ме сакаат во мојата земја. Но, останав. Останав’’

„Сакам да им кажам на сите кои се тука, на сите мои прекрасни фанови: Ако се прашувате што ми даде храброст за да останам, ќе речам дека тоа бевте вие, бидејќи иако не ме познаваа тука во Холивуд, во студијата, сите Латиноамериканци кои се тука во САД знаеја која сум. Тие разбираа дека дојдов тука со соништа како нив“ – рече славната Мексиканка во својот говор.

Салма Хајек Салма Хајек Салма Хајек Салма Хајек Салма Хајек Салма Хајек Салма Хајек Салма Хајек Салма Хајек Салма Хајек

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 74%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 5922 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.