Руска група направи плагијат на песна на Тоше Проески, фановите на македонскиот пејач револтирани
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Руска група направи плагијат на песна на Тоше Проески, фановите на македонскиот пејач револтирани

Руска група направи плагијат на песна на Тоше Проески, фановите на македонскиот пејач револтирани

Руската група „Земляне“ направи плагијат на хитот на Тоше Проески „Боже чувај ја од зло“ и ги разбесни фановите на прерано починатиот македонски пејач.

Како автор на текстот е наведен Владимир Киселев, додека за музиката пишува дека се погрижил Владимир Труши. Членовите на бендот ја насловија „Боже“ и ја претставија како своја песна.

„Ова е песна на Тоше Проески. Вие ги прекршувате авторските права и со тоа докажавте дека не сте артисти, туку само крадци.“

„Чист плагијат, за срамота, песната ја пее легендата, Тоше Проески!“

„Крадци! Ова е македонска песна од Тоше Проески!“ – се дел од коментарите на видеото на бендот на Youtube.

Оригиналната песна на Тоше Проески „Боже чувај ја од зло“

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18454 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?