„Романтичарот“ забрзува женски срца: Турскиот актер Џан Јаман го покажа мускулестото тело во фотосесија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Романтичарот“ забрзува женски срца: Турскиот актер Џан Јаман го покажа мускулестото тело во фотосесија

„Романтичарот“ забрзува женски срца: Турскиот актер Џан Јаман го покажа мускулестото тело во фотосесија

Џан Јаман со голема самодоверба позира за списанието „Chi“. Славниот турски актер, кој е познат по улогата во серијата „Романтичарот“, сними фотосесија во која го покажа мускулестото тело.

31-годишниот актер побарал од списанието да не ги едитира фотографиите и да го прикаже во вистинско светло.

Џан Јаман Џан Јаман
Џан Јаман Џан Јаман Џан Јаман

Јаман е роден во Истанбул. Неговиот дедо е имигрант од Косово, додека неговата баба по потекло е од Македонија.

Пред да заплива во актерските води, турскиот шармер по професија беше адвокат.

Џан Јаман

Во серијата „Романтичарот“, Џан ја има главната улога. Тој е наследник на голема компанија, а се вљубува во својата асистентка Санем.

Џан Јаман

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10480 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.