Романтика и емоции: Јелена Томашевиќ му пееше на сопругот Иван Босиљчиќ додека танцуваа заедно на концерт
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Романтика и емоции: Јелена Томашевиќ му пееше на сопругот Иван Босиљчиќ додека танцуваа заедно на концерт

Романтика и емоции: Јелена Томашевиќ му пееше на сопругот Иван Босиљчиќ додека танцуваа заедно на концерт

Јелена Томашевиќ одржа феноменален концерт во Белград. Талентираната пејачка ја забавуваше и разнежнуваше огромната публиката во Сава центарот.

35-годишната музичка ѕвезда изгледаше како модерна принцеза во креација во лаванда нијанса. Во еден момент, на сцената се појави нејзиниот сопруг Иван Босиљчиќ и заедно танцуваа, додека таа ја пееше песната „Златни дан“.

Овој романтичен момент беше овековечен со фотографии и видеа. Заљубениот пар со бакнеж го заврши танцот.

Јелена Томашевиќ Јелена Томашевиќ
Јелена Томашевиќ Јелена Томашевиќ

Јелена не можеше да си ги задржи солзите кога публиката го прекина концертот за да ѝ даде громогласен аплауз.

Јелена Томашевиќ Јелена Томашевиќ
Јелена Томашевиќ Јелена Томашевиќ

Претходно, Јелена на сцената носеше креација од ателјето на Тијана Тодоровиќ.

Јелена Томашевиќ Јелена Томашевиќ Јелена Томашевиќ Јелена Томашевиќ Јелена Томашевиќ Јелена Томашевиќ

Јелена и Иван се во брак од 2011 година и заедно имаат една ќерка.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1321 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.