Роденденските фотографии на згодниот Маријано Ди Вајо со саканата и трите синчиња
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Роденденските фотографии на згодниот Маријано Ди Вајо со саканата и трите синчиња

Роденденските фотографии на згодниот Маријано Ди Вајо со саканата и трите синчиња

Маријано Ди Вајо стекна уште една година животно искуство. Славниот модел, кој е нарекуван и најзгодниот татко на Instagram, го прослави 31-виот роденден со своето семејство.

Атрактивниот Италијанец ги дувна свеќичките на роденденската торта во придружба на саканата Елеонора и трите мали сина.

Маријано Ди Вајо роденден Маријано Ди Вајо роденден Маријано Ди Вајо роденден Маријано Ди Вајо роденден Маријано Ди Вајо роденден Маријано Ди Вајо роденден Маријано Ди Вајо роденден Маријано Ди Вајо роденден Маријано Ди Вајо роденден Маријано Ди Вајо роденден

Маријано и Елеонора стапија во брак во 2015 година, а се родители на Нејтан Леоне, Леонардо Лиам и Филиберто Ноа.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3780 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.