Ријана модерна ѕвезда во бел костум на настан на Fenty Beauty во Јужна Кореја
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ријана модерна ѕвезда во бел костум на настан на Fenty Beauty во Јужна Кореја

Ријана модерна ѕвезда во бел костум на настан на Fenty Beauty во Јужна Кореја

Ријана одржа мастер-клас за убавина во Сеул, Јужна Кореја и го презентираше својот козметички бренд Fenty Beauty.

На настанот, на кој ги сподели своите најдобри совети за убавина, 31-годишната пејачка изгледаше модерно и шик во бел костум од колекцијата пролет/лето 2020 на францускиот дизајнер Симон Порт Жакмус. Својот изглед, славната музичарка и дизајнерка го комплетираше со бели обувки од сопствената линија.

Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана

Козметичката линија на Ријана, Fenty Beauty, започна да се продава во Азија на почетокот од месецот.

Во изминатите денови се ширеа шпекулации дека Ријана е бремена, но според информациите во странските медиуми, тоа не е точно.

Ријана Ријана Ријана Ријана

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3708 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?