Ријана во екстравагантна бела креација на својот четврт хуманитарен бал
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ријана во екстравагантна бела креација на својот четврт хуманитарен бал

Ријана во екстравагантна бела креација на својот четврт хуманитарен бал

Ријана беше екстравагантна домаќинка на хуманитарниот „дијамантски“ бал кој го организираше по четврт пат. Целта на свеченоста е собирање на средства за „The Clara Lionel Foundation“, фондацијата која таа ја основаше во чест на баба си Клара и дедо си Лајонел.

Музичката ѕвезда се појави на њујоршкиот настан облечена во бела креација од високата мода на Alexis Mabille. Вечерниот стајлинг таа го надополни со впечатлив скапоцен накит од Chopard.

Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9627 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?