Рита Ора славеше 30-ти роденден во затворен ресторан со пријатели, доби казна од 10.000 фунти
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Рита Ора славеше 30-ти роденден во затворен ресторан со пријатели, доби казна од 10.000 фунти

Рита Ора славеше 30-ти роденден во затворен ресторан со пријатели, доби казна од 10.000 фунти

Рита Ора ги прекрши мерките за заштита од коронавирусот и доби казна. Славната пејачка го славеше својот 30-ти роденден со десетици пријатели во затворен ресторан во Лондон.

Според „локдаун“ правилата во Англија, рестораните треба да работат само за достава на храна. Полицијата најпрво била спречена, но подоцна успеала да влезе во локалот.

Рита Ора забава Рита Ора забава Рита Ора забава Рита Ора забава

За да не бидат видени, гостите на забавата влегувале од задната врата на ресторанот.

На прославата присуствувале околу 30 гости, меѓу кои Кара и Попи Делевин.

Рита Ора забава Рита Ора забава Рита Ора забава Рита Ора забава Рита Ора забава Рита Ора забава Рита Ора забава Рита Ора забава Рита Ора забава Рита Ора забава

Ора добила казна од 10.000 фунти, по што јавно се извини на Instagram за организирањето на забавата.

Рита Ора забава

Претходно, Рита славеше и на домашна забава.

Рита Ора забава

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10478 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.