Рис Витерспун роди син
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Рис Витерспун роди син

Рис Витерспун роди син

Рис Витерспун го роди своето трето дете. 36-годишната актерка вчера родила здраво момче.

Џим и РисЏим и Рис

„Рис Витерспун и нејзиниот сопруг Џим Тот му посакаа добредојде во нивното семејство на Тенеси Џејмс. Мајката и бебето се здрави и целото семејство е пресреќно“ – изјавил претставник на актерката за People.

Ова е прво дете на Рис и Џим, кои стапија во брак во март минатата година. Рис има две деца од претходниот брак со Рајан Филипе – Ава (13) и Декон (8).

Рис со Ава и ДеконРис со Ава и Декон

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9638 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.