Рафаел Надал сподели дека се вери со девојката со која е во врска 14 години
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Рафаел Надал сподели дека се вери со девојката со која е во врска 14 години

Рафаел Надал сподели дека се вери со девојката со која е во врска 14 години

Рафаел Надал ќе стапи во брак. 32-годишниот тенисер откри дека се вери со девојката со која е во врска 14 години.

Славниот спортист ја запросил саканата Мери на романтично патување во Рим пред осум месеци, а дури сега ја откри среќната вест за списанието „Hola!“.

Според „Hola!“, парот планира да се венча оваа есен на Мајорка.

Рафаел Надал и Мери Рафаел Надал и Мери Рафаел Надал и Мери

Рафал и Мери се заедно од 2005 година.

Рафаел Надал и Мери Рафаел Надал и Мери Рафаел Надал и Мери Рафаел Надал и Мери Рафаел Надал и Мери Рафаел Надал и Мери Рафаел Надал и Мери Рафаел Надал и Мери

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 22%
  • 41%
  • 12%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 3750 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.