Принцезата Дијана, Маргарет Тачер... Драма во официјалниот трејлер за новата сезона на „The Crown“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Принцезата Дијана, Маргарет Тачер... Драма во официјалниот трејлер за новата сезона на „The Crown“

Принцезата Дијана, Маргарет Тачер... Драма во официјалниот трејлер за новата сезона на „The Crown“

Четвртата сезона на серијата „The Crown“ е најавена со драматичен трејлер.

Серијата на Netfix за британското кралско семејство достигна до фаза во која се појавуваат принцезата Дијана и Маргарет Тачер.

Видеото открива како тече политиката на „Железната дама“, во чија улога влезе Џилијан Андерсон, но и влегувањето на Дијана (Ема Корин) во кралското семејство.

Во новата сезона ќе биде и прикажана „свадбата на векот“, односно венчавката на принцот Чарлс и принцезата Дијана.

Трејлер

The Crown The Crown The Crown The Crown The Crown

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3582 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.