Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Преслатка: Фотографии од крштевката на ќеркичката на фудбалерот Нејмар и Бруна Бјанкарди

Преслатка: Фотографии од крштевката на ќеркичката на фудбалерот Нејмар и Бруна Бјанкарди

Една година откако ѝ се извини на девојката Бруна Бјанкарди што ја изневери во бременоста, Нејмар заедно со неа направи крштевка за ќеркичката Мави.

32-годишниот фудбалер и 30-годишната инфлуенсерка споделија фотографии и видео од прославата со роднините и пријателите, која се одржа во Саун Пауло, Бразил. Среќните родители и 8-месечното девојче беа облечени во бела облека за црковната церемонија.

Нејмар Нејмар Нејмар Нејмар

Малата Мави изгледа преслатко.

Нејмар Нејмар Нејмар Нејмар Нејмар Нејмар Нејмар Нејмар Нејмар Нејмар Нејмар Нејмар Нејмар Нејмар Нејмар Нејмар Нејмар

Бруна и Нејмар јавно ја објавија врската во јануари 2022 година, а ја добија Мави вo октомври 2023 година.

Минатото лето, Нејмар беше мета на многу критики откако јавно призна дека ја изневери Бруна додека таа беше бремена. Тој ѝ се извини во пост на Instagram.

Нејмар и Бруна Бјанкарди

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 13335 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.