Предлог за брак како од филм: Моделот на Victoria’s Secret Девон Виндзор се вери, момчето ја запроси на Бахамите
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Предлог за брак како од филм: Моделот на Victoria’s Secret Девон Виндзор се вери, момчето ја запроси на Бахамите

Предлог за брак како од филм: Моделот на Victoria’s Secret Девон Виндзор се вери, момчето ја запроси на Бахамите

Девон Виндзор се вери. 24-годишниот модел на Victoria’s Secret доби прекрасно изненадување од партнерот Џони Декс кој ја побара нејзината рака на Бахамите, а запросувањето изгледаше како сцена од романтичен филм.

Имено, на славната манекенка ѝ било кажано дека треба да снима фотосесија на тоа место, а кога пристигнала, не можела да им поверува на сопствените очи. На плажата бил поставен натпис „Омажи се за мене?“, а среќната идна невеста без размислување одговорила „ДА“.

„Кога мислиш дека леташ за да стигнеш на фотосесија и тогаш погледнуваш надолу и го гледаш ова... Тоа беше најубавиот ден во мојот живот и едвај чекам да се омажам за најдобрата личност на целиот универзум! Јас сум најсреќната жена на светот!“ – напиша Девон на Instagram.

Девон Виндзор Девон Виндзор Девон Виндзор Девон Виндзор Девон Виндзор

Таа сподели и видео во кое го покажува вереничкиот прстен. Парот е во врска две години.

Девон Виндзор Девон Виндзор Девон Виндзор Девон Виндзор Девон Виндзор Девон Виндзор Девон Виндзор Девон Виндзор

A post shared by devon windsor (@devwindsor) on

A post shared by devon windsor (@devwindsor) on

Девон Виндзор

A post shared by devon windsor (@devwindsor) on

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18481 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?