Првите фотографии од свадбата на Софија Вергара и Џо Манганиело
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Првите фотографии од свадбата на Софија Вергара и Џо Манганиело

Првите фотографии од свадбата на Софија Вергара и Џо Манганиело

Софија Вергара и Џо Манганиело вчера си го кажаа судбоносното „да“ на свечена церемонија во Флорида. Невестата блескаше во венчаница од дизајнерот Зухаир Мурад и накит од Лорејн Шварц.

Софија Вергара и Џо Манганиело Софија Вергара и Џо Манганиело Софија Вергара и Џо Манганиело Софија Вергара и Џо Манганиело Софија Вергара и Џо Манганиело Софија Вергара и Џо Манганиело

43-годишната актерка и 38-годишниот актер го избраа ресортот „The Breakers“ во Палм Бич, Флорида за свадбената прослава. Убавата невеста до олтарот ја испрати нејзиниот 23-годишен син Маноло.

Софија Вергара и Џо Манганиело Софија Вергара и Џо Манганиело Софија Вергара и Џо Манганиело Софија Вергара и Џо Манганиело Софија Вергара и Џо Манганиело Софија Вергара и Џо Манганиело

Венчаницата, која беше специјално создадена за Вергара од врвниот либански дизајнер, вклучуваше 5 килограми пулејки, 3 килограми бисери и 350 кристали, а за изработката биле ангажирани 32 лица, кои работеле вкупно 1.657 часа. „Сакав Софија да изгледа феноменално на свадбениот ден и да ја потенцирам нејзината форма на песочен часовник и да ги оцртам нејзините познати облини“ – рекол Мурад за People.

Софија Вергара и Џо Манганиело Софија Вергара и Џо Манганиело

Софија уште во септември изјави дека сака да изгледа секси на својот свадбен ден, а тоа и го постигна. „Сакам да изгледам секси. Сакам да изгледам прекрасно. Сакам да изгледам убаво и да носам нешто што знам дека ќе изгледа добро на фотографиите“ – рекла Вергара за People.

Погледнете видео од првиот танц на среќниот холивудски пар:

Видео

На свадбата на Вергара и Манганиело присуствуваа редица холивудски ѕвезди меѓу кои Рис Витерспун, Ченинг Тејтум и неговата сопруга Џена Деван, како и актерите од хит-серијата „Modern Family“.

Софија Вергара и Џо Манганиело Софија Вергара и Џо Манганиело Софија Вергара и Џо Манганиело Софија Вергара и Џо Манганиело Софија Вергара и Џо Манганиело

Славната Колумбијка и нејзиниот избраник започнале да слават со семејството еден ден пред свадбата. Џо ѝ ја отпеа на Софија „Sweet Child O’Mine“, а краток дел беше објавен на Instagram.

@sofiavergara bailando junto @jorgitoceledon #Jofía

A video posted by Revista15Minutos (@revista15minutos) on

Софија Вергара и Џо Манганиело Софија Вергара и Џо Манганиело Софија Вергара и Џо Манганиело Софија Вергара и Џо Манганиело

Софија и Џо се свршија во декември минатата година.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9565 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.